Baş Kitabımız

Baş Kitabımız

Dostlarımız

Dostlarımız

Kütüphanemiz

Kütüphanemiz

Kitaplarımız

Kitaplarımız

Bıçak Sırtı - Tess Gerritsen

Perşembe, Ocak 12, 2012

Tess Gerritsen. Gerilimin kraliçesi. Kitap kulübümüzün Tess Abla'sı. Biz onu çok seviyoruz kulüpce. :)

Bu sert kapaklı kitapları, Martı Yayınları Tess Gerritsen'ın imza günü için basmış. Stantda ki adamın yalancısıyım :) Hem de indirimliydi. Biz de bu fırsatı kaçırmadık tabii. Böyle kitapları okumak daha rahat oluyor sanki. Masaya koyduğunuzda elinizle tutmanız gerekmiyor.

Tess Abla yine insanı gerim gerim geren bir kitap yazmış. Özellikle uyumadan hemen önce okuduğumda gerilmeye rüyamda da devam edebiliyordum. Heyecandan kalbimin pır pır attığı, sayfanın sonuna bakmamak için kendimi zor tuttuğum, sayfaları alelacele çevirdiğim bir kitaptı Bıçak Sırtı.

Ayrıca katili yine tahmin edemedim. Bende mi var bir yeteneksizlik anlamıyorum. Polisiye/gerilim kitaplarında katilleri hiç bilemiyorum.

Neyse siz benim bu yetersiz yorumuma bakmayın. Tess Gerritsen okumaya devam edin. Bu kadın daha çoook döktürecek.

Arka Kapak:

Hangisi daha korkunç?
Sevdiğiniz birini mi kaybetmek, yoksa uğruna her şeyden vazgeçmeye hazır olduğunuz hayallerinizi mi?

Mesleğinin henüz başlarında, genç bir doktor olmasına rağmen başarılarla dolu, kusursuz bir sicile sahip olan Kate, en son girdiği ameliyattan hem sevdiği bir insanı hem de gelecek hayallerini masada bırakarak çıkar. Sorunsuz olması beklenen ameliyat, anlaşılmaz bir şekilde tam bir kâbusa dönüşmüştür ve önce hastanın yakınları, sonra da hastane yönetimi bu kâbustan Kate’i sorumlu tutmaktadır. Öte yandan, bütün bunlardan habersiz ortaya çıkan bir katil, elinde bir liste, hastane personelini teker teker avlamaya başlar ve onu gören, elinden kurtulan tek insan olarak Kate bu listenin en tepesinde yer almaktadır.
Bütün oklar ona çevrilmişken, bütün deliller ve zaman onun aleyhine işlerken Kate, hem ensesinde nefesini hissettiği acımasız bir katilden kaçmak hem de kaybetmeye mahkum göründüğü bir davayı çözüme ulaştırmak zorundadır.


3 Kelam Edilmiş...:

bir kase lezzet dedi ki...

bayılıyorum şu kitablara
:)))))

2 Şubat 2012 11:07
Bayan dedi ki...

İnsanın hep okuyası geliyor

22 Ağustos 2012 15:13
tuğba dedi ki...

Gerçekten çok güzel bir kitap. Tavsiye ederim herkese.

1 Eylül 2014 13:26

Yorum Gönder

Bir katkıya 'HAYIR' demeyiz... :)