Baş Kitabımız

Baş Kitabımız

Dostlarımız

Dostlarımız

Kütüphanemiz

Kütüphanemiz

Kitaplarımız

Kitaplarımız

...ve Sana Döndüm

Pazartesi, Mayıs 23, 2011

Nasıl bir kitap ismidir bu?
Otur düşün, tart ve tefekküre dal...
Kitap elime ulaştığında içeriğini incelemeden önce kapağı ve ismi üzerine düşündüm biraz... Bu kitapla ben neye döneceğim?.. 

Yoğun bir tempoda olmama rağmen merakım ve kitabın sayfa sayısının azlığıyla birlikte okumaya yeltendim ve bir günde bitirdim neticede. İnsanın nefsi ve Rabbi'yle olan samimi muhabbetini dile getiriyor yazar. Okuyan herkes özünden birşeyler bulacaktır diye düşünüyorum ve mutlaka herkesin okumasını istiyorum. Bu tarz kitapları karşıma çıkardığı ve yeniden yeniden iman tazeleme fırsatı sunduğu için hamdolsun alemlerin Rabbine!

Kitaptan birkaç alıntı yapayım sizler için;


* Demek ki Kâinattaki her zerrede her an senin; yaratışın ve yaşatışın var, kudretin, koruman, bilgin, hikmetin, görmen ve işitmen var.

* Senden Ahmed'den, Mehmed'den bahseder gibi bahsettim. Hatta hiç kimseye yapmazken, senin adını ağzıma "Allah'ın dağı, Allah'ın öküzü..." şeklinde aldığım bile oldu.

* Her yerde tek geçerli kart seninle dostluk kartı ve tek geçerli para senin rızan için yaptığım ameller olacak.

* Müslümanlığın, yani Allah'a teslimiyetin en önemli delili namazdır.

*Allah namaz kılmayana hepsinden fazla gazap eder ve o, Müslüman olduğu iddiasında hepsinden daha yalancıdır.

*Put; Allah'tan çok veya O'nun kadar sevilen*, Allah'ın gazabına rağmen tercih edilen, O'nun için feda edilmeyen herşeydir. Paradır, mevkidir, toplumdur, modadır, nefsî arzu ve isteklerdir.**

*Tanrıtanımazlık(Ateistlik) iki çeşittir. Biri Allah'ın varlığını tanımamak, onu yok saymak. Diğeri ise Allah'ın insanların hayatına karışmasını tanımamak ve reddetmektir.


*Bakara:165
**Furkan:43,Casiye:23

3 Kelam Edilmiş...:

Syhn dedi ki...

ve okuyalım ;)

23 Mayıs 2011 13:10
Adsız dedi ki...

bu kitap sende varmı syhn

15 Ekim 2011 19:20
Adsız dedi ki...

Candan Erçetin'in Yalan parçası ... Boş bir dünyayı anlatan , bir avuç toprak için yaşanılan yalancıktan bir dünya ... Bu kitapta o parça gibi ... Tek farkı var ; dinlenmelik değil okumalık ... Kitap , bir kişinin pişman oluşunu , yalan dünyanın çarkları arasından kurtuluşunu ve kurtulurken samimiyetle kendi iç hesaplaşmasını anlatıyor ... Tavsiye ederim ama tavsiye etmem birşeyi değiştirmez ... Kitabın kapağında da yazdığı gibi : ''Bu kitabı okusanız da pişman olacaksınız okumasanız da ... '' :)

8 Nisan 2012 14:22

Yorum Gönder

Bir katkıya 'HAYIR' demeyiz... :)